Тема
Шрифт

Від проголошення Незалежності до нової України. Конспект

😼 Безкоштовні боти-ігри для заробітку криптовалюти 💎 в  📧 Телеграм. (Аналоги Notcoin💰) Перейти!
Від проголошення Незалежності до нової України. Конспект
Файли: Скачати 155KB

 

Мета: ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України; формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну; формувати почуття патріотизму та національної свідомості, виховувати любов до Батьківщини; розвивати мовлення та мислення, вміння працювати в групах.

Обладнання: пазли «Карта України», прапори з афоризмами відомих людей про патріотизм і єдність, плакати «Прапор України», «Гімн України», «Герб України», презентація «Моя країна», відеоролик «Мій рідний край», аудіозапис пісні «Лиш у нас на Україні», «Моя Україна» Родини Май, Гімн України, папір для побажань, олівці.

Переглянути конспект онлайн

ЗМІСТ УРОКУ

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ
  2. Організаційний момент.

Відеоролик «З днем незалежності!»

  1. Оголошення теми і мети уроку.
  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

         Вітаю вас, дорогі діти, на нашому першому уроці. Перш ніж розпочати урок, давайте спробуємо відповісти, що таке для кожного з вас Україна.

(«Мікрофон»: відповіді учнів)

Учитель: «Хто бував на Україні? Хто зна Україну? Хто бував і знає, той нехай згадує, а хто не бував і не знає, той нехай собі уявить, що там скрізь білі хати у вишневих садках. І весною… весною там дуже гарно, як усі садочки зацвітуть і усі соловейки защебечуть…». Так писала Марко Вовчок у своєму творі «Кармелюк» про нашу рідну Україну.

Давайте спробуємо підібрати епітети, які б характеризували слово «Україна».

Відеоролик «Моя Україна».

III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Учитель.

Бути українцем – значить пишатися своєю Батьківщиною. А нам є чим пишатися: Україна  – одна з найбільших держав у Європі. В енциклопедії сказано: «Україна – держава у Схiднiй Європі, територія якої простягається iз заходу на схід на 1 316 км. На її території проживає  48   млн.   людей».   Наша  Україна  –  незалежна  держава.   У   цьому   році 24 серпня  їй виповнилося 25 років. Як ви розумієте слово «незалежна»?

(«Мікрофон»: відповіді учнів)

  1. Учитель. Щоб наш урок пройшов цікаво, пропоную провести його у формі усного журналу. Отож, сторінка перша «НАШ ГІМН – ПІСНЯ МУЖНІХ».

2016 рік –  рік відзначення Україною 25-ліття своєї незалежності. Дорогою ціною вона нам дісталася, скільки крові і сліз було пролито нашими земляками за те, щоб сьогодні у цьому класі око нам милував жовто-блакитний прапор і Володимирський тризуб, щоб могли ми на всі груди, з високо піднятими го­ловами співати: «Ще не вмерла України…».

Звучить фрагмент Гімну України.

  1. Сторінка друга «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ –  НАЗАВЖДИ!»

Український інститут національної пам’яті назвав 2016 рік Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. Давайте пригадаємо історію здобуття Україною своєї неза­лежності.

Фотолітопис незалежності України.

З проголошенням незалежності України змінилося і ставлення світу до нашої держави, бо і справді викликає повагу лише той народ, який уміє відстоювати свою свободу та якому властива національна самосвідомість. Тому ми повинні пишатися тим, що живемо на цій славетній землі і з гордістю та гідністю звемося українцями.

Відеоролик «Незалежність України».

Важливим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель стало прийняття 16 липня 1990 року Верховною  Радою України Декларації про державний суверенітет. У документі було визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини.

Питання до учнів:

  • Що таке держава?
  • Які факти свідчать про те, що Україна – незалежна держава?

 (Метод «Прес»)

Прийняття Акта про незалежність — це тільки перший крок до державотворення.  Що ж робити далі? Потрібно починати із себе, з виховання в собі почуття відповідальності. Треба зрозуміти, що ніяка гарна влада, ні фінансова допомога Заходу й української діаспори не зможуть створити для нас багату і квітучу країну. Кожен чесний громадянин повинен нести відповідальність за побудову нової, багатої, справді вільної держави. Відповідальне ставлення до своєї ділянки праці повинне стати не декларацією, а нормою життя, боргом перед Вітчизною.

Відеоролик «Я люблю Україну»

  1. Сторінка третя «МИ – СВІДКИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ».

Ми свідки історії, історія – це ми… Ми з вами живемо у непростий час – час змін. Нині країна переживає надскладний етап становлення державності. Революція Гідності довела, що український народ єдиний. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя. Анексія Криму, псевдореферендуми в Донецькій та Луганській областях, сотні невідомих, похованих у братських могилах… Це далеко не всі страхіття, які випали на долю українського народу. Але ми зуміємо вистояти та врятувати своє майбутнє. Дуже важливо, щоб кожен громадянин України згадав, за що він любить свою країну, свою рідну землю. І кожен усвідомив, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня».

Відеоролик «Герої не вмирають»

  1. Сторінка четверта «НАМ Є ЧИМ ПИШАТИСЯ!»

Нам є чим пишатися, тому що …(повідомлення заздалегідь підготованих учнів:

  • Україна – найбільша країна, яка знаходиться повністю в Європі.
  • В Україні, у містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
  • Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.
  • Найдовший у світі тролейбусний маршрут 96 км з’єднує Ялту й Сімферополь.
  • Найглибша у світі станція метро «Арсенальна» знаходиться в Києві і сягає 105,5 м.
  • Трембіта – найдовший музичний інструмент у світі.
  • Українці розробили літак Ан-225 «Мрія» із найбільшою у світі вантажопідйомністю.
  • В Україні зосереджено чверть світового запасу чорнозему.
  • Олешківські піски – найбільша пустеля Європи, яка простягається на160 тис. га.
  • Пам’ятники Т.Г. Шевченку встановлено понад у 1200 містах світу і за кількістю поступаються лише Будді.
  • Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки»— система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
  • Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою.Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень).

ФIЗКУЛЬТХВИЛИНКА. Кліп «До дня незалежності»

  1. Сторінка п’ята «Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ, УКРАЇНО!»

Учитель. Залишилася остання сторінка нашого журналу. Хочу запропону-вати вам перевірити свої знання про Україну та її історію, відповівши на запитання вікторини.

Запитання:

  1. Коли вперше в історії з’явилась згадка про Україну? (Слово «Україна» вперше зустрічається у Київському літописі, 1187 рік)
  2. Великий князь, який побудував Золоті ворота та Софійський собор у Києві? (Ярослав Мудрий)
  3. Автор слів Гімну України?(П. Чубинський)
  4. Хто був першим президентом України? Коли? (М.Грушевський, 1918 р.)
  5. Коли утворилася незалежна держава Україна? (24 серпня 1991 р.)
  6. Коли було прийнято чинну Конституцію України? (28 червня 1996 р.)
  7. Хто автор першої у світі Конституції? (Пилип Орлик)
  8. Про що йде мова у такому вислові: «Кордони можна відновити. А якщо втратити…, то це навічно». Що втрачається навічно? (Мова народу)
  9. Яка обов’язкова вимога була до того, хто вступав до козацького війська? (Знання української мови)
  10. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Т. Шевченко)
  11. Найкоротша центральна вулиця Європи. Її довжина усього 1225 м. (Хрещатик)
  12. Перший космонавт України – це … (Леонід Каденюк).

 

  1. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

Я дізнався……..

Я  навчився…….

 

  1. V. ПІДСУМКИ УРОКУ.
  2. Учні пояснюють епіграф уроку.
  3. Питання до учнів:

А що для вас значить бути українцем?

(Вільний мікрофон. Учні висловлюють свої думки.)

  1. Заключне слово вчителя.

         Бути українцем – значить вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Така віра робить людину щасливою від свідомості того, що вона разом зі своїм народом, що вона – частка його загального життя і служить своїй Батьківщині. Нам слід пам’ятати про численні жертви наших співвітчизників, що були покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Маємо знати, що спільними зусиллями український народ вистоїть та переможе. Україна стане економічно багатою, духовною, незалежною та демократичною державою.

Відеоролик «Слава Україні!»

 

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: написати твір-мініатюру «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Рекомендовані дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Скільки буде: 2 + 2